top of page

İzolasyon

izolasyon

Yalıtım, izolasyon herhangi bir izolasyon malzemelerinden kullanılarak iş ve yaşam alanlarımızdan dışarı veya içeri enerji akışının minimum seviyeye indirilmesidir. Yalıtım izolasyon uygulamaları Türkiye’de iklim şartları dolayısıyla oldukça sık kullandığımız bir uygulamadır. Türkiye’de son yıllarda yalıtım izolasyon uygulamalarımız iyi yönde ilerlemektedir. Bu düşüncenin temel sebebi sağlığımız ve enerji tasarrufu baş etmendir. Isı yalıtımı, su yalıtımı , ses yalıtımı artık günlük hayatımızda duymaya başladığımız terimler oluyor, sizlere tüylüoğlu inşaat olarak izolasyon uygulamaları konusunda pratik çözümler üretebiliriz

Isı Yalıtımı

Isı izolasyonu genellikle iş ve yaşam alanlarımız yani çatı, bina cephesi ve zemin yalıtımı olarak uygulamaktayız. Isı yalıtım uygulamaları ile yapının ömrünü uzatmak, insanlara sağlıklı, konforlu mekanlar sunabilmek ve yapının enerji  kullanım aşamasında yakıt ve soğutma giderlerinde büyük kazanım sağlamak mümkündür. Mantolama uygulamaları ısı yalıtımının bir çeşitidir. Çevre kirliliğini önler, ısı konforu sağlar.

2

Su yalıtımı

Binalarımızda ve iş yerlerimiz gibi alanlarda su izolasyonu suyun ya da nemin binanın bir kısmına veya kapladığı alana tahribat vermesini engellemek için yapılır. Bina temeline, çatılara, duvarlara ve bina çevresine uygulanır kullandığımız bir çok çeşit sızdırmaz ürünlerimiz vardır.

3

Ses yalıtımı

Ses izolasyonu ve yalıtımı gürültünün insan üzerindeki etkilerini minimuma  indirmek için alınan önlemlerin tamamıdır. Örneğin müzik odaları, ses kayıt odaları, stüdyo gibi yerlerde dışarıya sesi minimuma indirir ve kaliteli basınçla ses almanızı sağlar. Makine daireleri, jeneratör daireleri vb. yerlerde de sesin rahatsız edici basıncı ortadan kaldırır sizlere tüylüoğlu inşaat olarak kadıköy istanbul olmak üzere bir çok şehirde ses yalıtım uygulaması yapmaktayız.

Çatıyı onarmak

ücretsiz keşif için iletişime geçin

Sizlere uzun yılların vermiş olduğu tecrübe ve anlaşmalı olduğumuz profesyonel markalarla uzun yıllar garantili uygulama yapmaktayız.

bottom of page